בנק אדנים

למעלה מעשרים שנה נהנה בנק אדנים למשכנתאות מהיתרונות הרבים של מוצרי "קו מערכות" בתחום המשכנתאות והפיננסים

 

בנק אדנים למשכנתאות נוסד בשנת 1959. הבנק, חברת בת של משה"ב, חברה לנכסים והשקעות בע"מ והחברה להשקעות של בנק מזרחי המאוחד בע"מ. הבנק עוסק במתן אשראי בענף הבניה, הלוואות ומשכנתאות לזוגות צעירים, למשפרי דיור, לבניה עצמית וליווי פיננסי. בשלוש השנים האחרונות נכנסה החברה לתחום החסכונות.

שיתוף הפעולה העסקי של בנק אדנים למשכנתאות ו"קו מערכות" התחיל כבר בשנת 1981. הבנק הטמיע את המודול הפיננסי, פתרון תוכנה לניהול תהליכי הנהלת חשבונות, עוד בגרסתו הראשונה. התוכנה כללה את כל הפרמטרים החיוניים לניהול החשבונות מניהול הלקוחות, התקציב, הספקים, הקופה, ההפקדות וכו'. לאחר יותר מעשור בשנת 1994 החליט הבנק כצעד אסטרטגי, להתנתק ממערכת המשכנתאות של לשכת השירות בבנק טפחות. צעד זה חייב התאמה מחודשת של מערכות המיחשוב. הניסיון המוצלח עם המערכות הקודמות, הביא את הנהלת הבנק לפנות ל"קו מערכות" בבקשה לפתח עבורה מערכת התואמת את צרכיה הספציפיים.

החלטת בנק אדנים למשכנתאות להתנתק מלשכת השירות של בנק טפחות ולעבור למערכת העצמאית של "קו מערכות", נעשתה בעקבות הצורך בגמישות והתייעלות, אומר מנחם אייזנמן, מנהל מערכות המידע בבנק. "הצורך בניהול תהליכים מתקדמים מול מערכת ישנה, שאינה גמישה לשינויים, יצר עבורנו תלות מכבידה. בנוסף, העובדה כי המערכת אינה עובדת באופן מקוון, אילצה אותנו לקבל דיווח תנועות פעם בחודש, מצב שאינו אפשרי מבחינתנו, עם הצרכים המתקדמים של היום. קו משכנתאות הווה עבורנו פתרון מושלם. מדובר במערכת גמישה ונוחה לשינויים, מיידית ומקוונת, דבר שמונע עיכובים מיותרים בשלב הזרמת התנועות. בנוסף יש למערכת יתרון נוסף בדמות שיפור מהותי של השירות המוצע ללקוח. האינטגרטיביות למודול הפיננסי סייעה לנו לקלוט באופן מיידי פעולות חשובות כגון הפקדת שיק על ידי לקוח של סניף מסויים עבור חשבון המשכנתא שלו".

ב"קו מערכות" שקדו על פיתוח קו משכנתאות והטמיעו בבנק מערכת הכוללת מודול קדם הלוואה – משלב ההתעניינות בהלוואה ועד לרגע ביצועה בפועל ומודול ניהול הלוואה – מרגע ביצוע ההלוואה, דרך הגביה והניהול השוטף.

בנק אדנים למשכנתאות (1959) עוסק במתן אשראי בענף הבניה: הלוואות ומשכנתאות לזוגות צעירים, למשפרי דיור, לבניה עצמית וליווי פיננסי. בשנים האחרונות גדלה פעילות הבנק באופן משמעותי, וכוללת היום כ- 100 משתמשים ב- 12 סניפים ברחבי הארץ. בבנק אדנים מוטמעות מספר פתרונות תוכנה של  "קו מערכות", בהן מודול פיננסי, משכנתאות, חסכונות, פקדונות.

לפני כשבע שנים, הרחיב בנק אדנים למשכנתאות את פעילותו לתחום תוכניות החיסכון, וגם כאן, פותח עבורו מודול ייעודי לחסכונות. המערכת הוטמעה בשנת 1996 ולאחר שנה הוטמע מודול פקדונות.

"מוצרי "קו מערכות" מעניקים לנו יתרון עצום של גמישות ונוחות, בעיקר בכל הנוגע לקשר שלנו מול 'העולם החיצון'. כשאנחנו צריכים לדווח לגורמים שונים, כגון: בנק ישראל, משרד האוצר ומשרד השיכון דרך האינטרנט, המוצר יודע ליצור קבצים באופן אוטומטי, המוכנים לשליחה מיידית. כמו – כן ניתן לבצע באמצעותו העברות פקודה של גביה מסניפי בנק עבור חשבונות המשכנתא. למוצרים אלו זמני תגובה מהירים מאוד והם ידידותיים ונוחים לשימוש, הדבר חשוב במיוחד לאלו שאינם בעלי רקע במחשבים ועובדים תדיר עם המערכות של קו. בנוסף, קיימת מערכת הרשאות ואפשרות לרישום והפקת דוחות לגביי תיעוד ומעקב אחרי כל פעולה – סוגיה חשובה ביותר כאשר מדובר בתהליכים פיננסיים הדורשים ביקורות רבות עקב הסיכונים הגלומים בהם".

אייזנמן מוסיף כי מוצרי "קו מערכות" המוטמעים בארגון, מאפשרים חיסכון רב במונחי עלות – תועלת. "ההשקעה הכספית בפיתוח והטמעת המוצרים השונים כוסתה כבר לאחר חודשים בודדים. השירות האישי שבו מוזרם ומופק באופן מיידי מידע ללקוח, מהווה תועלת עצומה לארגון וממצב אותנו כמובילים בתחום. לקו יתרון בנגישות, בזמינות ובגמישות מול לקוחותיהם. אנו כבנק מתחדש ומתפתח, המעוניין לגוון, לעדכן ולהתאים את מוצריו לדרישות המשתנות של השוק, מחוייבים למערכת קשרים דינמית ומגיבה כמו זו שיש לנו עם קו מערכות".

אודות המחבר

השארת תגובה